Πέμπτη 24 Ιανουαρίου 2013

Ήττα απο Επισκοπή με 1-0 (VID)

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, σημειώθηκε από τον Σεληνιωτάκη στο 37ο λεπτό του παιχνιδιού το οποίο αποδείχθηκε αρκετό για να δώσει και το τρίποντο στην ομάδα του.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Προοδευτική απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παναγιωτόπουλου, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
Στο 71΄ο Κακάρας μπήκε στη μεγάλη περιοχή, έπιασε φαλτσαριστό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
Ενώ στο πρώτο μισάωρο της επανάληψης υπήρχε πολύ καλός ρυθμός, στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο το θέαμα δεν ήταν το καλύτερο δυνατό και έτσι η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με την Επισκοπή να παίρνει νίκη με 1-0 επί της Προοδευτικής.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Α. Κελαηδής, Τριανταφύλλου, Δημογιάννης, Ψωμάς, Ρουμπάκης, Δελήμπασης, Κοζανίδης (81' Φραντζεσκάκης), Σεληνιωτάκης, Αργυράκης, Τζέκος (73' Σουμπασάκης), Μαραθιανός.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Ζήνωνος, Κουσουρής, Τζώρτζης (53' Μουστάκας), Δ. Χόρτσας, Παπανικόλας, Λέκκας, Γρίβας, Λαζούρας, Αντωνίου (53' Κακκαράς), Αργυρίου (73' Α. Χόρτσας), Παναγιωτόπουλος.