Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Ισοπαλία στα Χανιά (VIDEO)

Α.Ο. Χανιά – Προοδευτική Νεολαία 1– 1

Έναν υπερπολύτιμο βαθμό πρόσθεσε στο σακούλι της η Προοδευτική στην έδρα της ομάδας των Χανίων φεύγοντας έτσι με χαμόγελα από το στάδιο της πόλης. Δύο πέναλτι έκριναν την αναμέτρηση με το πρώτο να καταλογίζεται στους γηπεδούχους ύστερα από παράβαση του Κακαρά με τον Γωνιωτάκη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα στο 23′ γράφοντας έτσι το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο 90′+3′ όμως ο Κορτσινίδης έδιωξε την μπάλα με το χέρι πάνω στη γραμμή και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή Μιχαηλίδη. Ο Αργυρίου εκτέλεσε εύστοχα και ψύχραιμα από την άσπρη βούλα πετυχαίνοντας το 1-1 στο τέταρτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων γράφοντας έτσι το τελικό σκορ. Με αυτή την ισοπαλία η «Προο» έφτασε τους 14 βαθμούς και την Κυριακή θα υποδεχτεί των Φωστήρα στο «κλουβί» αναζητώντας την νίκη που θα την επαναφέρει στις προνομιούχες θέσεις του πίνακα.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ: Θεοδωρόπουλος, Μποχώνης, Κορτσινίδης, Βουρβαχάκης, Τσατσαρής, Καμπλιώνης (88' Πυθαρούλης), Παπαζούδης, Ζαντριάς (77’ Ζντράβκοβιτς), Πάγκαλος, Γωνιωτάκης (60’ Τσάτσος), Δουμάνης.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ: Μπαντίκος, Παπανικόλας, Μπέλερης, Κορκοντζέλος(Κολιούσης), Λαζούρας, Κουσουρής (46' Κοξαράκης), Κακαράς, Αργυρίου, Βούζας (46' Πλαντίγκος), Τεγούσης, Καλαϊτζίδης.