Δευτέρα 25 Μαρτίου 2013

Ισοπαλία με 1-1 μέσα στον Πύργο

Ισόπαλη αναδείχθηκε η ομάδα μας με σκορ 1-1 στο εκτός έδρας ματς με τον Πανηλειακό.Το παιχνίδι ξεκίνησε με δοκάρι για τον Πανηλειακό στο 5′ με τον Σπανό, όμως η Προοδευτική ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 21′ με κεφαλιά του Παπανικόλα. Μέχρι εκείνη τη στιγμή οι γηπεδούχοι πάταγαν καλύτερα στο γήπεδο και πίεζαν περισσότερο για ένα γκολ, χωρίς όμως να κάνουν ουσιαστική φάση. Όμως λίγο πριν το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 44′ με σουτ του Σπανού κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Έτσι το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες. Στην επανάληψη, η ομάδα μας έμεινε με 10 παίχτες στο 71′, λόγω αποβολής του Κουσουρή με δεύτερη κίτρινη.
Επόμενο ματς για την ΠΡΟΟ, είναι με τη Γλυφάδα στο κλουβί.
Πανηλειακός (Μίλτος Γκόφας): Μολώνης, Κουλός (65′ Ντάλλας), Σαραμαντάς, Κολόκας, Αποστολόπουλος, Γεωργόπουλος, Αλ. Καραχάλιος (72′ Κατσαρός), Ζαγκούρσκας, Σωτηρόπουλος, Τομαράς, Σπανός (77′ Παναγόπουλος).
Προοδευτική (Αντώνης Καλαμάκης): Μπαντίκος, Κουσουρής, Παπανικόλας, Λαζούρας (70′ Παναγιωτόπουλος), Καλαϊτζίδης, Μπέλερης, Βούζας, Γρίβας, Επιτροπάκης, Πλατίγκος (85′ Κορκότζελος), Κοξαράκης (80′ Κολιούσης).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γαβρίλης (Αθηνών)
ΒΟΗΘΟΙ: Γεωργακόπουλος (Αθηνών), Αρμακόλας (Κυκλάδων)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σωτηρόπουλος, Τομαράς – Μπέλερης, Κουσουρής, Μπαντίκος, Επιτροπάκης
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 71′ Κουσουρής

From:Prooinside