Πέμπτη 4 Απριλίου 2013

Νίκη 2-1 με Αχαρναϊκό (VIDEO)

Mε ανατροπή του σκορ η ομάδα μας πήρε ένα σημαντικό τρίποντο απέναντι στον πρωτοπόρο Αχαρναϊκό με 2-1.

Στο 57' ο Καλογερόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπαντίκου, τη στιγμή που τρία λεπτά νωρίτερα η ομάδα μας είχε την ευκαιρία να προηγηθεί έπειτα από δοκάρι του Τεγούση.

Οι παίκτες της ομάδας μας ωστόσο δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με αντεπίθεση ισοφάρισαν με σουτ του Λέκκα στο 73ο λεπτό και ολοκλήρωσαν την μεγάλη ανατροπή με κεφαλιά του Παναγιωτόπουλου στο 83'.

Προοδευτική (Αντώνης Καλαμάκης): Μπαντίκος, Κουσουρής, Παπανικόλας, Μπελέρης, Λαζούρας, Επιτροπάκης (65' Λέκκας), Αργυρίου, Βούζας (90+2' Τούρλος), Τεγούσης (72' Παναγιωτόπουλος), Κορκότζελος, Καλαϊτζίδης.

Αχαρναϊκός (Φώτης Θανέλλας): Παγούδης, Μανάλης, Μαγγίνας, Καλογερόπουλος, Κουμπρόγλου, Μωυσίδης, Γκέζος (82' Αθανασόπουλος), Χριστόπουλος, Ντεντόπουλος (63' Ραχίμ), Αναστασίου (85' Βεστάκης), Νεόφυτος.