Δευτέρα, 30 Σεπτεμβρίου 2013

Προοδευτική - Εθνικός Αστέρας 1-0 (βίντεο)

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για το πρωτάθλημα η ομάδα μας, επικρατώντας με 1-0 του Εθνικού Αστέρα. Το νικητήριο γκολ για την ομάδα μας το πέτυχε με εύστοχο χτύπημα πέναλτυ ο Ζαχαρόπουλος στο 34'. Η ομάδα μας αγωνίστικε από το 24' με 10 παίχτες μετά την αποβολή του Λάζουρα σε πέναλτυ που έκανε ο ίδιος σε παίχτης του Αστέρα, όμως ο τερματοφύλακάς μας Μπαντίκος, απέκρουσε, κρατώντας το μηδέν στην άμυνά μας.




Πριν την έναρξη του αγώνα, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον Παύλο Φύσσα, ενώ στο πέταλο των οργανωμένων φιλάθλων μας, υπήρχε σχετικό πανό.




Συγκλονιστική και η παρουσία του κόσμου που επί 90' δε σταμάτησε να ενθαρύνει την ομάδα μας και πιστεύουμε ότι θα είναι το ίδιο και περισσότερο θερμή η παρουσία τους μέχρι και τη τελευταία αγωνιστική.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Δημήτρης Τσιαμπουρής): Μπαντίκος, Τασσόπουλος, Λημνιός, Λαζούρας, Μποχώνης, Νυφαδόπουλος, Μπούμπας, Μακαρονάς (60' Κολλιούσης), Αλεξίου, Κοξαράκης (70' Πλατίγκος), Ζαχαρόπουλος (85' Μαυρουδής)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Φώτης Τσουβαλτσίδης): Αγγελόπουλος, Ζούπα, Φούρναρης, Τριανταφύλλου, Πλακάς, Γραμμόζης (30' Αδαμάκης), Ασημάκης, Μπίνας, Μπακιρτζόγλου (73' Φλέσσας), Μάλκας (50' Χανιώτης), Μοντεσάντος.

Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου 2013

Λύση συνεργασίας με τον κο Αντώνη Καλαμάκη




Σήμερα το πρωί ο προπονητής της ομάδας μας κος Αντώνης Καλαμάκης, έθεσε στη διάθεση της διοίκησης τη παραίτηση του. Η διοίκηση της ομάδας έκανε δεκτή τη παραίτηση και πλεόν είμαστε στη διαδικασία αναζήτησης νέου προπονητή.

Ευχόμαστε στον κο Καλαμάκη, καλή συνέχεια στη καριέρα του.

Δευτέρα, 2 Σεπτεμβρίου 2013

Πρόγραμμα-5ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική και 16η αγωνιστική

Εθνικός Αστέρας – Νέα Ιωνία
Κισσαμικός – Δόξα Βύρωνα
Ατρόμητος Πειραιά – Ιωνικός
Τράχωνες – Γιούχτας
Ρούβας – Πανελευσινιακός
Ολυμπιακός Λαυρίου – Ατσαλένιος
Πεύκη – Μύκονος
Ρεπό: Προοδευτική

2η αγωνιστική και 17η αγωνιστική

Προοδευτική – Εθνικός Αστέρας
Νέα Ιωνία – Κισσαμικός
Δόξα Βύρωνα – Τράχωνες
Ιωνικός – Ρούβας
Γιούχτας – Ολυμπιακός Λαυρίου
Πανελευσινιακός – Μύκονος
Ατσαλένιος – Πεύκη
Ρεπό: Ατρόμητος Πειραιά

3η αγωνιστική και 18η αγωνιστική

Εθνικός Αστέρας – Κισσαμικός
Ατρόμητος Πειραιά – Προοδευτική
Τράχωνες – Νέα Ιωνία
Ολυμπιακός Λαυρίου – Δόξα Βύρωνα
Μύκονος – Ιωνικός
Πεύκη – Γιούχτας
Πανελευσινιακός – Ατσαλένιος
Ρεπό: Ρούβας

4η αγωνιστική και 19η αγωνιστική

Ατρόμητος Πειραιά – Εθνικός Αστέρας
Κισσαμικός – Τράχωνες
Προοδευτική – Ρούβας
Νέα Ιωνία – Ολυμπιακός Λαυρίου
Δόξα Βύρωνα – Πεύκη
Ιωνικός – Ατσαλένιος
Γιούχτας – Πανελευσινιακός
Ρεπό: Μύκονος

5η αγωνιστική και 20η αγωνιστική

Εθνικός Αστέρας – Τράχωνες
Ρούβας – Ατρόμητος Πειραιά
Ολυμπιακός Λαυρίου – Κισσαμικός
Μύκονος – Προοδευτική
Πεύκη – Νέα Ιωνία
Πανελευσινιακός – Δόξα Βύρωνα
Ιωνικός – Γιούχτας
Ρεπό: Ατσαλένιος

6η αγωνιστική και 21η αγωνιστική

Ρούβας – Εθνικός Αστέρας
Τράχωνες – Ολυμπιακός Λαυρίου
Ατρόμητος Πειραιά – Μύκονος
Κισσαμικός – Πεύκη
Προοδευτική – Ατσαλένιος
Νέα Ιωνία – Πανελευσινιακός
Δόξα Βύρωνα – Ιωνικός
Ρεπό: Γιούχτας

7η αγωνιστική και 22η αγωνιστική

Εθνικός Αστέρας – Ολυμπιακός Λαυρίου
Μύκονος – Ρούβας
Πεύκη – Τράχωνες
Ατσαλένιος – Ατρόμητος Πειραιά
Πανελευσινιακός – Κισσαμικός
Γιούχτας – Προοδευτική
Ιωνικός – Νέα Ιωνία
Ρεπό: Δόξα Βύρωνα

8η αγωνιστική και 23η αγωνιστική

Μύκονος – Εθνικός Αστέρας
Ολυμπιακός Λαυρίου – Πεύκη
Ρούβας – Ατσαλένιος
Τράχωνες – Πανελευσινιακός
Ατρόμητος Πειραιά – Γιούχτας
Κισσαμικός – Ιωνικός
Προοδευτική – Δόξα Βύρωνα
Ρεπό: Νέα Ιωνία

9η αγωνιστική και 24η αγωνιστική

Εθνικός Αστέρας – Πεύκη
Ατσαλένιος – Μύκονος
Πανελευσινιακός – Ολυμπιακός Λαυρίου
Γιούχτας – Ρούβας
Ιωνικός – Τράχωνες
Δόξα Βύρωνα – Ατρόμητος Πειραιά
Νέα Ιωνία – Προοδευτική
Ρεπό: Κισσαμικός

10η αγωνιστική και 25η αγωνιστική

Ατσαλένιος – Εθνικός Αστέρας
Πεύκη – Πανελευσινιακός
Μύκονος – Γιούχτας
Ολυμπιακός Λαυρίου – Ιωνικός
Ρούβας – Δόξα Βύρωνα
Ατρόμητος Πειραιά – Νέα Ιωνία
Κισσαμικός – Προοδευτική
Ρεπό: Τράχωνες

11η αγωνιστική και 26η αγωνιστική

Εθνικός Αστέρας – Πανελευσινιακός
Γιούχτας – Ατσαλένιος
Ιωνικός – Πεύκη
Δόξα Βύρωνα – Μύκονος
Νέα Ιωνία – Ρούβας
Προοδευτική – Τράχωνες
Κισσαμικός – Ατρόμητος Πειραιά
Ρεπό: Ολυμπιακός Λαυρίου

12η αγωνιστική και 27η αγωνιστική

Γιούχτας – Εθνικός Αστέρας
Πανελευσινιακός – Ιωνικός
Ατσαλένιος – Δόξα Βύρωνα
Μύκονος – Νέα Ιωνία
Ολυμπιακός Λαυρίου – Προοδευτική
Ρούβας – Κισσαμικός
Τράχωνες – Ατρόμητος Πειραιά
Ρεπό: Πεύκη

13η αγωνιστική και 28η αγωνιστική

Εθνικός Αστέρας – Ιωνικός
Δόξα Βύρωνα – Γιούχτας
Νέα Ιωνία – Ατσαλένιος
Προοδευτική – Πεύκη
Κισσαμικός – Μύκονος
Ατρόμητος Πειραιά – Ολυμπιακός Λαυρίου
Τράχωνες – Ρούβας
Ρεπό: Πανελευσινιακός

14η αγωνιστική και 29η αγωνιστική

Δόξα Βύρωνα – Εθνικός Αστέρας
Γιούχτας – Νέα Ιωνία
Πανελευσινιακός – Προοδευτική
Ατσαλένιος – Κισσαμικός
Πεύκη – Ατρόμητος Πειραιά
Μύκονος – Τράχωνες
Ολυμπιακός Λαυρίου – Ρούβας
Ρεπό: Ιωνικός

15η αγωνιοστική και 30η αγωνιστική

Νέα Ιωνία – Δόξα Βύρωνα
Προοδευτική – Ιωνικός
Κισσαμικός – Γιούχτας
Ατρόμητος Πειραιά – Πανελευσινιακός
Τράχωνες – Ατσαλένιος
Ρούβας – Πεύκη
Ολυμπιακός Λαυρίου – Μύκονος
Ρεπό: Εθνικός Αστέρας

Στον 5ο ΟΜΙΛΟ της Γ' Εθνικής η ομάδα μας

Φιλική ήττα με Πανναξιακό

Φιλική ήττα με 1-0 γνώρισε η ομάδα μας στη Νάξο από τον τοπικό Πανναξιακό.Το μόνο goal που έκρινε τον αγώνα μπήκε μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 80'.