Τετάρτη 9 Σεπτεμβρίου 2015

Φιλική νίκη με 0-2

Σέ ένα δυνατό τέστ με την Αγία Ελεούσα η ομάδα μας νίκησε 0 – 2 και μάλιστα με τα 2 γκολ στο τελευταίο 20λεπτο.
Kύριο χαρακτηριστικό το δυνατό παιχνίδι κι από τις δύο ομάδες με λίγες φάσεις για γκολ σε έναν ακατάλληλο και μικρό αγωνιστικό χώρο(Γήπεδο Ορυζομύλων Αιγάλεω)
που δεν άφηνε και πολλά περιθώρια για να αναπτυχθούν σωστά οι ομάδες.
Στο πρώτο ημίχρονο η Προο ήταν αρκετά μουδιασμένη έχοντας μία μέτρια εικόνα… οι φάσεις ήταν μοιρασμένες αλλά καμιά ομάδα δεν κατάφερε να σκοράρει.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Προο άρχισε να ανεβάζει στροφές πήρε τον έλεγχο και κατάφερε να σκοράσει με τον Φασιλή μετά από πάσα του Τουρνά και τέλος του Θεοδωρίδη(Από τις ακαδημίες της ομάδας μας) με κεφαλιά που αξίζει να σημειωθεί ότι δείχνει αρκετά καλά χαρακτηριστικά και είναι μαχητικός σε κάθε φιλικό.